آموزش حسابداری فروش دارایی ثابت

تالار پرسش و پاسخدسته بندی: حسابداری و حسابرسیآموزش حسابداری فروش دارایی ثابت
زرتاری پرسیده شده در 3 هفته پیش

سلام و عرض ادب شرکت 5 سال پیش یک واحد اداری به مبلغ 5.000.000.000 ریال خریداری و در حساب دارایی های خود در ترازنامه نشان داد . امروز آن واحد به مبلغ 10.000.000.000 ریال فروش رفته است . لطفا :

  • ثبت حسابداری فروش .
  • آیا مبلغ مابه التفاوت بین خرید و فروش ( 5.000.000.000 ریال ) جزو درآمد سال مالی ( عملکرد ) شرکت محاسبه و بایستی مالیات پرداخت شود ؟
  • با سپاس از پاسخ شما
سوالات مرتبط

2 پاسخ
حسین میرزاتقی 3 هفته قبل پاسخ داده شده
سلام مبلغ ما به التفاوت خرید و فروش جزو سود شرکت میباشد و در صورت سود و زیان نمایش داده میشود اما بابت آن مالیات عملکرد اخذ نمیشود چون بابت نقل و انتقال آن ملک مالیات نقل و انتقال طبق ماده ۵۹ پرداخت شده است.
علی رهنما 2 هفته قبل پاسخ داده شده
دقت کنید در سود عملیاتی ثبت نشود و در اظهارنامه قسمت درآمدهایی که مالیات مقطوع ان پرداخت شده را پرکنید
دکمه بازگشت به بالا