استفاده از محصولات خود برای استفاده شخصی

تالار پرسش و پاسخدسته بندی: سایر موضوعات مالیاتیاستفاده از محصولات خود برای استفاده شخصی
نسرین رزمجو پرسیده شده در 1 ماه پیش

در خصوص هزینه های شرکت اگر شرکتی از محصولات خریداری شده توسط خودش بعنوان هزینه استفاده کند چه مدارکی باید به دارایی ارائه داده شود و چه ثبتی باید زده شود؟مثلا شرکتهای پخش مواد غذایی ممکن است جهت مصارف داخلی و هزینه های پذیرایی از محصولات خود استفاده کنند

سوالات مرتبط

1 پاسخ
بهروز 1 ماه قبل پاسخ داده شده

باید فاکتور به اسم خودش صادر کنه و ثبت های زیر رو انجام بده

بدهکار /شرکت خودش    بستانکار /فروش به قیمت خرید
مجدد
هزینه پذیرایی بدهکار   بستانکار /شرکت خودش

اگه مشمول ارزش افزوده بود هم در ثبت اول بستانکار و در ثبت دوم بدهکار میشه
منتها به جهت قبول هزینه انجام شده توسط واحد مالیاتی می بایست ماده ۱۴۸ ق.م.م رو رعایت کنه،
پس از صدور فاکتور یه نسخه رونوشت از فاکتور به همراه نامه به واحد مالیاتی موضوع رو اعلام کنه و نامه ثبت و درج در پرونده بشه که در زمان رسیدگی هزینه مورد قبول واقع بشه

 

شما هم در یاداشتهای توضیحی تون کپی نامه رو داشته باشید و به شماره اون نامه اشاره داشته باشید.

 

ی سری شرکتها تحت عنوان ضایعات از موجودی هم کم میکنن ولی این کار کاملا خارج از استاندارد حسابداریه

دکمه بازگشت به بالا