اظهارنامه جهت اشخاص حقیقی ماده81 در سال اول فعالیت

تالار پرسش و پاسخدسته بندی: اظهارنامه مالیاتیاظهارنامه جهت اشخاص حقیقی ماده81 در سال اول فعالیت
فاطمه احمدی پرسیده شده در 2 ماه پیش

باسلام و احترام برای مودیانی که جزو ماده81 هستند و نیمه دوم سال1400 اولین سال فعالیتشان بوده، بدون هیچ گونه درآمد و فقط هزینه های قبل از بهره برداری صورت گرفته و تمامی واریزی ها صرفا پیش دریافت بوده، میتوان اظهارنامه رد نکرد؟ (هیچ گونه درآمدی نداشته اند که مشخص شود در چه گروهی قرار میگیرند) یا امکان استفاده از تبصره ماده 100 را دارند؟ تشکر

2 پاسخ
reza_tax 2 ماه قبل پاسخ داده شده
مودیان مشمول ماده ۸۱ نباید از فرم تبصره استفاده کنند. انها باید اظهارنامه عادی ارسال کنند و تیک مربوط به این معافیت را بزنند و سپس درامد و هزینه های خود را عینا اعلام کنند. شما میتوانید همان واریزی ها را به عنوان درامد لحاظ کنید. چون هرچه درامد داشته اید معاف از مالیات است. از ارسال اظهارنامه صفر پرهیز کنید
علی رهنما 2 ماه قبل پاسخ داده شده
تمام موارد مطرح شده در پاسخ همکار محترم صحیح است جز اون مورد که درامد ابراز کنید و حتما درآمد را صفر بزنید و از ابراز هزینه ها به علت زیان ده شدن خودداری کنید 
دکمه بازگشت به بالا