املاک در تصرف خواهر و فرزندان شامل معافیت میشود؟

تالار پرسش و پاسخدسته بندی: مالیات بر درآمد اجاره و مستغلاتاملاک در تصرف خواهر و فرزندان شامل معافیت میشود؟
Masoudazimifard پرسیده شده در 4 ماه پیش

سلام و عرض ادب اگر پدری 4 ملک مسکونی ویلایی 200 متری کنار هم با 4 کد پستی مختلف در یک شهرستان داشته باشد و در یکی سکونت داشته باشد و دوتای دیگر به فرزند پسر و دختر خود و ملک چهارمی به خواهر تحت تکفل خود جهت سکونت بدهد , چه اقدامی باید انجام دهد تا مشمول مالیات نشود؟؟؟

سوالات مرتبط

5 پاسخ
بهترین پاسخ
حسابنو عضو سایت 4 ماه قبل پاسخ داده شده
سلام و وقت به خیر پدر خوب قصه ما مشمول معافیت تبصره 1 ماده 53 می‌شود و هم بابت فرزندان و هم خواهر تحت تکفل خود بدون اینکه نیازی به انجام تکالیف مالیاتی باشد غیرمشمول مالیات است
Masoudazimifard 3 ماه قبل پاسخ داده شده
سپاسگزارم
Masoudazimifard 3 ماه قبل پاسخ داده شده
عرض سلام مجدد پیرو سوال قبلی در مورد املاک ... اگر پدری کارمند بازنشسته ۴ مغازه تجاری در یک شهرستان داشته باشد و 2 مغازه را " رایگان " در اختیار یکی از فرزندانش قرار دهد و 2 مغازه دیگه را اجاره بده , 
  1. تکلیف مالیات 2 مغازه ی در اختیار فرزند چی میشه؟
  2. مالیات درآمد اجاره 2 مغازه دیگه چطور محاسبه میشه ؟
علی رهنما 3 ماه قبل پاسخ داده شده
معافیت واگذاری به فرزندان وافراد تحت تکلف فقط شامل املاک مسکونی میشود و مغازه ها معافیتی ندارند و نمیتواند رایگان واگذار کند و حتما باید یا آنهارا مطابق عرف محل اجاره دهد یا با فرزندان شریک شود و در مورد مغازه های نحن مدیریت خود پدر هم فقط معافیت ماده 101را شامل میشود(یک معافیت)
Masoudazimifard 3 ماه قبل پاسخ داده شده
سپاس فراوان 
دکمه بازگشت به بالا