برگ تشخیص متمم با وجود ارائه اظهارنامه مالیاتی

تالار پرسش و پاسخدسته بندی: مالیات اشخاص حقوقیبرگ تشخیص متمم با وجود ارائه اظهارنامه مالیاتی
لیاقتی پرسیده شده در 3 هفته پیش

سلام وقت بخیر. اگر مودی در موعد مقرر اظهارنامه بده و مالیات برگ تشخیص قطعی هم در موعد مقرر پرداخت شده باشد، آیا سازمان امور مالیاتی باز هم میتونه برگ تشخیص مالیات متمم ارسال کنه ؟ ایا این مورد مشمول مرور زمان مالیاتی ۵ ساله هم میشه؟ امسال در مهر ماه ۱۴۰۱ ، برگ تشخیص متمم عملکرد مالیاتی سال ۹۴ برای ما ابلاغ شده.

سوالات مرتبط

4 پاسخ
حسابنو عضو سایت 2 هفته قبل پاسخ داده شده
سلام، از زمان انقضای ارسال اظهارنامه مالیات عملکرد هر سال تا 5 سال بعد در صورت کشف اسناد و مدارک یا اطلاعات مبنی بر کتمان درآمد مودی، سازمان امور مالیاتی می‌تواند برگ تشخیص متمم صادر نماید و تا مدت 3 ماه بعد از صدور برگ تشخیص متمم، ابلاغ آنرا بصورت واقعی یا قانونی به مودی انجام دهد، حتی اگر اظهارنامه سال مورد فعالیت در موعد مقرر نیز توسط مودی صادر شده و رسیدگی شده باشد صدور برگ تشخیص متمم به شرط احراز کتمان درآمد مودی،‌ میسر است.
حکیمه السادات لیاقتی 2 هفته قبل پاسخ داده شده
سلام وقت بخیر. الآن با توجه به اینکه از بررسی اسناد سال ۹۴ بیش از ۵ سال گذشته، آیا هنوز هم سازمان اجازه بررسی و ارائه برگ تشخیص متمم رو داره ؟
حکیمه السادات لیاقتی 2 هفته قبل پاسخ داده شده

سلام وقت بخیر. الآن با توجه به اینکه از بررسی اسناد سال ۹۴ بیش از ۵ سال گذشته، آیا هنوز هم سازمان اجازه بررسی و ارائه برگ تشخیص متمم رو داره ؟

علی رهنما 2 هفته قبل پاسخ داده شده
  ساده ترین جواب این است که ۵ سال زمان از تاریخ ارسال اظهارنامه است ولی  در نهایت بعد از ۱۰ سال پرونده عملکرد بسته میشود و اگر کتمان درآمد تشخیص داده شود متمم صادر میشود   
حکیمه السادات لیاقتی 2 هفته قبل پاسخ داده شده
سلام ممنون از پاسخگویی شما. یعنی الان بعد از گذشت بیش از ۶ سال از زمان ارسال اظهارنامه هنوز هم سازمان مجاز به بررسی هست ؟ لطف میکنید ماده قانون یا بخشنامه ش رو عنوان کنید ؟
علی رهنما 2 هفته قبل پاسخ داده شده

ماده ۱۵۷ را مطالعه کنید موارد ریز قانون ذکر شده

دکمه بازگشت به بالا