بیمه و مالیات قرارداد های مشاوره ای

تالار پرسش و پاسخدسته بندی: بیمه تامین اجتماعیبیمه و مالیات قرارداد های مشاوره ای
mt.ntabrizi پرسیده شده در 8 ماه پیش

با سلام در مورد بیمه و مالیات قرارداد های مشاوره ای زیر آیا مشمول کسورات می باشند و باید کسر بشه از مبلغ قرارداد؟ 1-بیمه و مالیات قرارداد های مشاوره ای حقیقی انفرادی 2-بیمه و مالیات قرارداد های مشاوره ای حقیقی گروهی 3-بیمه و مالیات قرارداد های مشاوره ای حقوقی با سپاس

سوالات مرتبط

1 پاسخ
علی رهنما 8 ماه قبل پاسخ داده شده
قراردادهای تک نفره حقیقی اگر طوری تنطیم شود که شعبه محل شما تایید کنند مشمول ماده ۳۸ نمیشود و مشمول بیمه نیست این که میگیم شعبه تایید کند چون به شدت اختلاف نظر وجود دارد .مالیات هم مطابق ماده ۸۶ بدون معافیت ماده ۸۴ ده درصد  کسر شود  قراردادهای چند نفره حقیقی را نمیدونم منظورتون چیه؟ و فکر نپیکنم چنین قراردادی امکان داشته باشد قراردادهای با اشخاص حقوقی هم مشمول بیمه هست ولی مالیات کسر نگردد
دکمه بازگشت به بالا