بیمه 16/67 در پیمانکاری

azadeh پرسیده شده در 4 هفته پیش

با سلام ما شرکتی هستیم که یه سری خدمات انجام میدیم و حالت پیمانکاری هست فاکتورخرید خدمات  که ثبت میکنیم مثلا به مبلغ 1میلیون تومان زمانی که میخواهیم پرداخت کنیم میایم ضریب 16/67 درصد کم میکنیم بعد از کسر این ضریب مانده را واریز میکنیم سندی که میزنم خرید بدهکار ...حسابهای پرداختنی بستانکار .........پیش دریافت بیمه بستانکار .....درسته؟

سوالات مرتبط

5 پاسخ
حسین میرزاتقی 4 هفته قبل پاسخ داده شده
سلام.به جای ثبت آخر که زدید پیش دریافت بیمه باید در قسمت سایر حساب های پرداختنی/سپرده بیمه مبلغ ۱۶.۶۷ را وارد نمایید.
azadeh 3 هفته قبل پاسخ داده شده
در فاکتور فروش هم میشود سایر حسابهای دریافتنی سپرده بیمه  باید بزنیم؟ نه پیش پرداخت بیمه درسته ؟سپرده بیمه با پیش پرداخت و پیش دریافت تفاوتش چی هست ؟پیش پرداخت و دریافت اشتباه هست ؟
حسین میرزاتقی 3 هفته قبل پاسخ داده شده
پیش پرداخت و پیش دریافت پرداخت هایی میباشد که بابت انجام کاری پرداخت و دریافت میشود که عودت داده نمیشود.اما سپرده بیمه کسوراتی است که در آینده با اخذ مفاصا حساب آزاد خواهد شد.
azadeh 3 هفته قبل پاسخ داده شده
زمانی که مفاصا گرفتیم سندی که میزنیم      بعد که مفاصا گرفتیم سپرده بیمه (ح پرداختنی و ح دریافتنی) رو به بانک میبندیم؟ یعنی مبلغی که کارفرما به ما میده میشه بانک بدهکار ....سپرده بیمه(ح دریافتنی)بستانکار میشود؟ و مبلغی که ما به بیمه میدیم سپرده بیمه (ح پرداختنی ) بدهکار و بانک بستانکار میشود؟ منبعی میشناسید برای آموزش حسابداری پیمانکاری که جامع باشه؟  
azadeh 2 هفته قبل پاسخ داده شده
الان با توجه به فرمایش شما . ابتدا فاکتور خرید صادر میشود خرید بدهکار و طرف حساب بستانکار میشود و( پولی که پرداخت میکنیم با کسر 16.67 هست و باید از حسابش کسر شود)سند بعدی که بابت کسورات 16.67 بیمه میزنم سپرده بیمه پرداختنی رو بستانکار و طرف حساب رو بدهکار میکنم و از حسابش بیمه خارج میشود درسته ؟؟
دکمه بازگشت به بالا

آموزش جامع و عملیاتی سامانه مودیان

12 ساعت آموزش + آپدیت‌های مستمر رایگان

کاملا اجرایی و با جزئیات کامل صفرتاصد مراحل

آموزش سامانه مودیان