تبصره ماده ۱۰۰ برای مشاغل سال اولی

تالار پرسش و پاسخدسته بندی: اظهارنامه مالیاتیتبصره ماده ۱۰۰ برای مشاغل سال اولی
احمدی پرسیده شده در 3 ماه پیش

با سلام و وقت بخیر
آیا اشخاص حقیقی که شرایط استفاده از تبصره ماده ۱۰۰ قانون م.م را دارند ،در سال اول فعالیت هم می توانند از این ظرفیت قانونی استفاده کنند،؟ اگر بلی، با توجه به اینکه مالیات مقطوع ضریبی از مالیات سال قبل میباشد،نحوه محاسبه مالیات آن ها به چه شکل خواهد بود؟
ممنون

2 پاسخ

بهترین پاسخ

سلام 
در سال 1401 با توجه به دستورالعمل جدید صادره از سازمان امور مالیاتی، می‌توانید از تبصره ماده 100 استفاده کنید و بر خلاف سنوات گذشته محدودیتی برای استفاده از این امکان نیست و ضمنا میزان مالیات مقطوع مشخص شده در فرم توافق تبصره ماده 100، ترکیبی از محاسبات ضریب سود فعالیت، گردش حساب بانکی تجاری معرفی شده در پرونده مالیاتی، ورودی‌های دستگاه پوز بانکی و گزارشات ارسال شده در معاملات فصلی از سوی طرف مقابل است.

شیرین احمدی 2 ماه قبل پاسخ داده شده
مجاز است

دکمه بازگشت به بالا