تبصره ۱۰۰ در سال اول و بدون سابقه مالیاتی

تالار پرسش و پاسخدسته بندی: اظهارنامه مالیاتیتبصره ۱۰۰ در سال اول و بدون سابقه مالیاتی
Soraya پرسیده شده در 2 ماه پیش
با سلام و سپاس . سابقه پرداخت مالیاتی ندارم و سال ۱۴۰۰ اولین سال کارکردم هست و پوز دارم. در فرم تبصره ۱۰۰ وقتی عدد پوز که حدود ۷۷ ملیون هست را وارد میکنم ... در کادر عدد مالیات چیزی نمی‌نویسد . آیا خودم مالیات را صفر بزنم درست هست ؟ کلا برای سال اولی ها چطور باید محاسبه کرد لطفا راهنمایی کنید چه عددی بنویسم . ضریب اینتا ام ۷.۲ درصد هست
2 پاسخ
بهترین پاسخ
ابراهیم صدرایی - مدرس و مشاور امور مالی و مالیاتی عضو سایت 2 ماه قبل پاسخ داده شده
سلام، سامانه توافق فرم تبصره ماده 100 به صورت خودکار مالیات را محاسبه می‌کند البته با توجه به ورودی درآمدی که شما به آن می‌دهید، هر میزان که در دوره مالیاتی مربوطه درآمد داشته اید را ولو در حساب‌های معرفی نشده در پرونده مالیاتی،‌ در فرم تبصره ماده 100 ابراز کنید. شاید میزان ورودی که دستگاه پوز بانکی شما نمایش می‌دهد برابر با فروش شما نباشد و درآمدها و فروش شما بیشتر از پوز بانکی معرفی شده در پرونده باشد. در غیراینصورت همان ورودی پوز را وارد کنید 
علی رهنما 2 ماه قبل پاسخ داده شده

بله عددی که درپایین همون کادر نشان داده میشود و حداقل است را وارد کنید سال اولی ها فرقی ندارند فقط تخفیف بیشتری دارند

دکمه بازگشت به بالا