تسویه حساب و حق سنوات

مهیا سپهری پرسیده شده در 2 ماه پیش

سلام وقت بخیر من ۶ سال در شرکتی کار کردم فقط ۴ سال طبق قانون کار حقوق دادند، پایه سنوات هم به صورت تجمیعی حساب نمی‌کرد فقط همون‌ مبلغ وزارت کار هر ماه بهمون میداد من سال ۱۴۰۰ از اون شرکت به دلایلی استعفا دادم و به من حق سنوات ندادند و تسویه سفید امضا هم هرماه میگرفتند آیا به من حق سنوات تعلق میگیره؟ و اگر بله، به چه میزان؟

2 پاسخ
علی رهنما 2 ماه قبل پاسخ داده شده
سنوات سال دوم استخدام شما هرچه باشد که میتوانید ازمنابع مختلف استخراج کنید و هرسال در صریب افزایش حقوق سال بعد کنید هر سال هم در سالگرد استخدام پایه سنوات اون سال رو اضافه کنید تا برسید به زماتی که تسویه حساب شدید هرگونه مدرک و رسید ازشما بگیرد ولی پرداخت نشده باشد میتواتید پیگیرشوید
نیما - مشاور روابط کار 2 ماه قبل پاسخ داده شده
سلام و احترام به استناد ماده 87 ایین دادرسی کار و رای 17 - 20 دیوان عدالت اداری کارفرما مکلف است اسناد پرداخت بانکی ارائه دهد و برگه های سفید امضا علاوه بر جنبه کیفری جرم انگاری بدون سند بانکی وجاهت قانونی ندارند.
دکمه بازگشت به بالا