تکمیل اظهارنامه مالیاتی بدون داشتن سندهای خرید؟

تالار پرسش و پاسخدسته بندی: اظهارنامه مالیاتیتکمیل اظهارنامه مالیاتی بدون داشتن سندهای خرید؟
دریا پرسیده شده در 8 ماه پیش

با سلام، من کارمند هستم و در سال ۱۴۰۰ چند ماهی فروش آنلاین در یک سایت معتبر داشتم که پایان سال فروش در سایت را به اداره مالیات ارسال میکند، فروش من در سایت حدود ۵۰ ملیون بوده که تقریبا ۱۵ ملیون آن سود بوده ولی متاسفانه من به دلیل بی تحربه گی در فروش هیچ فاکتور و مستنداتی از خریدها و هزینه ها ندارم، الان نمیدونم باید اظهارنامه پر کنم و اگه پر کنم و چون هیچ فاکتوری ندارم چه جوری باید ثابت کنم ؟ ، من به دلیل کارمند بودن مشمول معافیت مالیاتی نمیشم درسته ؟

سوالات مرتبط

4 پاسخ
علی رهنما 8 ماه قبل پاسخ داده شده
اگر قصد ادامه کار و فروش در سایت را دارید در سامانه دارایی ثبت کنید و اظهارنامه را ارسال کنید و اینکه اسناد ندارید خوب نیست ولی آنچنان در نتیجه تاثیر ندارد چون ۳۰درصد سود اعلام کردن عادلانه است و دارایی قبول میکند بله هر شخص از یک معافیت میتواند استفاده کند
حسابنو عضو سایت 8 ماه قبل پاسخ داده شده
سلام و وقت به خیر در صورتی که حتی از معافیت ماده ۸۴ استفاده کنید باز هم در همون سال به صورت موازی میتونید از معافیت پایه مشاغل هم استفاده کنید البته به شرطی که ثبت نام مالیاتی انجام بدید و تکالیف رو اجرا کنید
دریا 8 ماه قبل پاسخ داده شده
ثبت نام مالیاتی منظور همون اظهار نامه مالیاتی هست ؟  
علی رهنما 8 ماه قبل پاسخ داده شده
نخیر ثبت نام کد اقتصادی منظورشان هست که لازمه ارسال اظهارنامه است  در مورد استفاده از معافیت مالیاتی همزمان با استفاده از معافیت حقوق نیز گویا رای را شورایعالی داده ولی ممکن است ممیزین رعایت نکنند 
دکمه بازگشت به بالا