حسابداری و مالیات سود پرداختی قرارداد مشارکت مدنی

تالار پرسش و پاسخدسته بندی: مالیات اشخاص حقوقیحسابداری و مالیات سود پرداختی قرارداد مشارکت مدنی
Afsaneh پرسیده شده در 3 ماه پیش

درود. امکان عقد قرارداد مشارکت مدنی بین یک شرکت بازرگانی و شخص حقیقی وجود دارد؟ سود پرداختی به شخص به چه حسابی باید لحاظ گردد؟ لطفاً نحوه ثبت حسابداری را توضیح دهید. آیا مالیات بر ارزش افزوده به این قرارداد تعلق می گیرد؟

سوالات مرتبط

1 پاسخ
رضا موحد 3 ماه قبل پاسخ داده شده

سلام. بنده هم این سوال رو قبلا در تالار پرسیدم.

جواب جناب آقای رهنما رو برای شما میفرستم.

جواب:

اشخاصی که آورده نقدی برای تأمین مالی پروژه ـ طرح و سرمایه در گردش بنگاههای تولیدی را در قالب عقود مشارکتی فراهم نمایند، معادل حداقل سود مورد انتظار عقود مشارکتی مصوب شورای پول و اعتبار از پرداخت مالیات بر درآمد معاف می­شوند و برای پرداخت‌کننده سود، معادل سود پرداختی مذکور به‌عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی تلقی می‌شود.

  • ماده ۱۳۸ مکرر
دکمه بازگشت به بالا