در مورد سقف فروش ماده ۱۰۰ جهت مالیات مقطوع

تالار پرسش و پاسخدسته بندی: اظهارنامه مالیاتیدر مورد سقف فروش ماده ۱۰۰ جهت مالیات مقطوع
محمد پرسیده شده در 1 ماه پیش

سلام. بنده ۶ میلیارد تومان فروش پوز داشتم در ۱۴۰۰. به اداره دارایی یزد مراجعه کردم معاون مالی و معاون کل و تقریبا تمامی ممیزان به جز  یک نفر البته، اظهار می‌کنند شما بدلیل شراکت دو نفره میتونید از ماده ۱۰۰ استفاده کنید و سقف شما بیشتر از ۴۸۰۰ میلیارد هست و اگر سایت اجازه ثبت داد استفاده کنید. نظر شما چی هست؟ ایا سقف فروش برای موارد مشارکتی بالاتر هست؟ اگر نه چرا تقریبا تمامی این افراد چنین برداشتی از این قانون دارند؟

1 پاسخ
بهترین پاسخ
ابراهیم صدرایی - مدرس و مشاور امور مالی و مالیاتی عضو سایت 1 ماه قبل پاسخ داده شده

سلام و وقت به خیر
به استناد بخشنامه 200/1401/527 – 1401/3/3 میزان سقف فروش تعیین شده مربوط به کل کسب و کار می‌باشد ، در مجموع برای سال 1400 جهت استفاده از تسهیلات تبصره ماده 100، سقف فروش فعالیت نباید بیشتر از مبلغ 4/800/000/000 تومان باشد و این عدد قابل تسری به هر شریک به صورت مجزا نیست.

دکمه بازگشت به بالا