فروش قبل از خرید در سامانه مودیان

mojtaba پرسیده شده در 1 ماه پیش

با سلام خدمت شما. فک کنم تنها سوال بدون پاسخ حسابنو باشه اما بازم میپرسم .امیدوارم استاد صدرایی خودشون پاسخ این سوال رو بدن قطعا سوال خیلی از دوستان خواهد بود در خیلی از شرکتهای بازرگانی کار به این صورت هست که اول فروش رو محقق و قطعی میکنن بعد برای اون فروش میرن از تامین کننده خرید انجام میدن. بطور مثال من کابل مسی میفروشم. زمانی که قطعی شد و پول برام واریز میشه، حالا میرم از تامین کنندم کابل میخرم! شرکت ما آماده ارسال صورتحساب الکترونیکی هست و کارهاش انجام شده. اما خیلی از تامین کنندهام فعلا نمیتونن صورتحساب الکترونیکی بدن! مثل گذشته فاکتور رسمی رو فیزیکی ارسال میکنن فعلا ! حالا زمانی که من بیام و ۱۰۰۰متر کابل بخرم و برای فروشم از یک شناسه عمومی استفاده کنم (مثلا شناسه عمومی کابل برق) و صورتحساب الکترونیکی صادر کنم. بطور مثال ۱۰۰تا صورتحساب الکترونیکی بزنم در طی چند ماه و تایید بشه از طرف شرکت هایی که بهشون فروش انجام دادم! حالا چند ماه بعد تامین کننده شروع کنه صورتحساب الکترونیکی بده  برای خرید کابل  اما با یک شناسه عمومی  دیگه . (مثلا کابل اتصال ) حالا تکلیف چیه؟ من باید برم تموم صورتحسابها رو ابطالی بزنم و شناسه رو اصلاح کنم ؟ یا چون تایید شده نیاز نیست اونهارو ابطال کنم و فقط برم ازقسمت تنظیمات شناسه رو اصلاح کنم ؟

سوالات مرتبط

3 پاسخ
رضا موحد 1 ماه قبل پاسخ داده شده

سلام. شما چند بار این سوال رو پرسیدید و هر بار اول متن نوشتید که استاد صدرایی پاسخگو باشند. شاید بهمین خاطر جواب نگرفتید.
دوست عزیز ما همه اینجاییم تا مطلب جدیدی یاد بگیریم و باید از دوستانی که وقت میگذارند و جواب سوال ها را می دهند و راهنمایی می کنند تشکر کنیم.
جناب صدرایی احتمالا وقت نداشتند یا سوال شما رو ندیدن.
شما بهتره دنبال جواب سوالتون باشید و منتظر پاسخ شخص خاصی نباشید.
وقتی از شناسه عمومی استفاه کردید و بقیه موارد مثل مشخصات خریدار و مبلغ معامله و مالیات و تاریخش درست ثبت شده دیگه نیازی نیست فاکتورها را بخاطر شناسه کالا تغییر دهید.

mojtaba 1 ماه قبل پاسخ داده شده
دوست عزیز من نگفتم ک پاسخگو باشن. گفتم امیدوارم ایشون پاسخ بدن چون دنبال پاسخ صحیح هستم و تنها کسی که توی مجموعه حسابنو حرفشون برای من حجت هست و بر اساس گفته هاشون کار رو انجام میدم استاد صدرایی هستن. نه تنها من ک خیلی از دوستان همینن ! 
حسابنو عضو سایت 1 ماه قبل پاسخ داده شده
سلام و وقت به خیر همانطور که جناب آقای موحد هم پیش از این به این سوال پاسخ دادند، در صورتی که در آینده نیز تامین کننده معامله شما را با شناسه کالای عمومی دیگری ثبت کند نیازی به اصلاح صورتحساب از جانب شما نیست.
دکمه بازگشت به بالا

آموزش جامع و عملیاتی سامانه مودیان

12 ساعت آموزش + آپدیت‌های مستمر رایگان

کاملا اجرایی و با جزئیات کامل صفرتاصد مراحل

آموزش سامانه مودیان