ماده ۵۹ قانون مالیات های مستقیم

تالار پرسش و پاسخدسته بندی: سایر موضوعات مالیاتیماده ۵۹ قانون مالیات های مستقیم
اهورا زارعی پرسیده شده در 3 ماه پیش
سلام آقای صدرایی، در مورد ماده ۵۹ ق.م.م منظور از نقل و انتقال هم خرید هست و هم فروش؟
و اینکه مالیات ۵٪ و ۲٪ ماده ۵۹ ق.م.م رو مالک (فروشنده) باید پرداخت کند یا خریدار؟

1 پاسخ
علی رهنما 3 ماه قبل پاسخ داده شده
منظور مالیات فروش است خرید که مالیات ندارد فروش با فرض این که شما سود برده اید دریافت میشود و به عهده فروشنده است
زهرا
6 روز قبل پاسخ داده شده

البته مالیات نقل و انتقال یک نوع مالیات قطعی است و ربطی به سود ندارد

علی رهنما
6 روز قبل پاسخ داده شده

بله درست میفرمایید منطور اینه که فلسفه پرداخت مالیات توسط فروشنده چیست ؟ سود بردن و پرداخت مالیات

دکمه بازگشت به بالا