ماليات پاداش اعضاء هيات مديره موظف و غير موظف

تالار پرسش و پاسخدسته بندی: مالیات حقوقماليات پاداش اعضاء هيات مديره موظف و غير موظف
576102902573 پرسیده شده در 2 هفته پیش

با عرض سلام ، محاسبه ماليات پاداش مجمع بابت اعضاء هيات مديره  موظف و غير موظف چگونه می‌باشد. آيا بابت اعضا موظف مانند مدير عامل پس از كسر معافيت حقوق در جدول ميره و محاسبه ميشه و بابت اعضا غير موظف ١٠٪؜ ثابت؟؟

سوالات مرتبط

1 پاسخ
حسابنو عضو سایت 2 هفته قبل پاسخ داده شده

سلام، پاداش پرداختی به اعضای هیئت مدیره موظف با قاعده پرداخت پاداش به سایر کارکنان می‌باشد و مشمول مالیات حقوق است و در کنار سایر عوامل حقوق که مشمول مالیات است این آیتم هم مشمول مالیات خواهد بود و طبق صدر ماده 86 اعمال خواهد شد ولی در صورتی‌که پاداش به اعضای هیئت مدیره شخص حقیقی غیرموظف باشد در قاعده تبصره ۱ ماده ۸۶ قابل اعمال می‌باشد و مشمول مالیات حقوق غیراصلی خواهد بود.

دکمه بازگشت به بالا