مالیات اجاره بر عهده مستاجر

زهرا مروتی پرسیده شده در 3 ماه پیش

سلام .اگر در قرارداد اجاره قید شود مستاجر وجه مالیات اجاره را بپردازد آیا از نظر قانون این پذیرفته است یا نه بعدا از موجر مطالبه خواهد شد ؟

سوالات مرتبط

3 پاسخ
Atefe.j 3 ماه قبل پاسخ داده شده
به طور کلی پرداخت مالیات اجاره به عهده موجر است مگر در مواردی که مستاجر شخصیت حقوقی باشد که مکلف به کسر و پرداخت مالیات متعلق است و در صورتی که مالیات مذکور را کسر و پرداخت نکند با موجر در پرداخت مالیات مسئولیت تضامنی دارد و علاوه بر آن جریمه ای معادل 10% مالیات پرداخت نشده در موعد مقرر و 2.5% مالیات به ازای هر ماه نسبت به مدت تاخیر از سر رسید پرداخت خواهد بود.
علی رهنما 3 ماه قبل پاسخ داده شده
اگر در قرارداد قید شود مالیات به عهده مستاجر است از بعد حقوقی که یک کار غیر قانونی است میتوانید شکایت کنید ولی اداره دارایی ورود نمیکند و در نهایت باید مالیاتش رو موجر بپردازد حالا حتی اگر از طریق مستاجر باشد ولی اینکه چرا مستاجر قبول کرده مالیات را بپردازد داستان دبگریست
Masoudazimifard 3 ماه قبل پاسخ داده شده
سلام و عرض ادب  سپاس از شما  این سوال منم بود  تازگی به عنوان موجر همین کارو انجام دادم و مالیات واحد مسکونی در قرارداد بعهده مستاجر گزاشتم . به دلیل اینکه اجاره کمتر از عرف داده بودم ... سوال : اگه طبق قرارداد از مستاجر حقوقی شکایت کنیم ؛ در نهایت نتیجه ای دارد ؟؟
علی رهنما 3 ماه قبل پاسخ داده شده

اگر مستاجر مالیات رو پرداخت نکرده شما باید پرداخت کنید چون طبق قانون مالیاتهای مستقیم شما مسئول هستید با یک وکیل حقوقی صحبت کنید ببینید شکایت از منظر حقوقی به نتیجه میرسد؟

دکمه بازگشت به بالا