مالیات بر درآمد اجاره برای واحد 70 متری

تالار پرسش و پاسخدسته بندی: مالیات بر درآمد اجاره و مستغلاتمالیات بر درآمد اجاره برای واحد 70 متری
ثمین پرسیده شده در 2 ماه پیش
سلام وقت بخیر یک واحد 70 متری اجاره دادیم باید اظهارنامه مالیات بر درآمد اجاره ارائه بدیم یا خیر ؟
2 پاسخ
بهترین پاسخ
ابراهیم صدرایی - مدرس و مشاور امور مالی و مالیاتی عضو سایت 2 ماه قبل پاسخ داده شده
سلام بستگی به این موضوع داره که واحد شما مسکونی هست یا اداری ، اگر اداری هست که حتما باید اظهارنامه مالیات بر درآمد اجاره بدید اما اگر مسکونی هست بستگی به این داره که آیا باز هم واحد مسکونی دیگری دارید که اجاره داده باشید یا خیر اگر واحد مسکونی دیگری که به اجاره واگذار شده ندارید، شما مشمول استفاده از معافیت مساحتی هستید و طبق بخشنامه سازمان امور مالیاتی و رای شورای عالی مالیاتی نیازی به ارائه اظهارنامه درآمد اجاره نیست (در تهران تا 150 متر واحد مسکونی و در سایر شهرها تا 200 متر واحد مسکونی شامل معافیت مالیاتی مساحتی تبصره 11 ماده 53 می‌باشد) به شرط اینکه هم سند مسکونی داشته باشد و هم کاربری مسکونی باشد
علی رهنما 2 ماه قبل پاسخ داده شده
بله شرط برخورداری معافیت ارسال اظهارنامه است
دکمه بازگشت به بالا