مالیات بنیادها و مراکز خیریه

تالار پرسش و پاسخدسته بندی: مالیات اشخاص حقوقیمالیات بنیادها و مراکز خیریه
Rezakheyri پرسیده شده در 3 ماه پیش

با سلام. مراکز خیریه که عموما غیر انتفاعی بوده و کمکهای نقدی مردمی را جمع آوری و در راستای محرومیت زدایی به افراد نیازمند بصورت نقدی و غیرنقدی کمک میکنند آیا مشمول مالیات هستند؟ و اینکه مبالغ دریافتی مردمی و کمکهای نقدی و غیرنقدی خود را تحت چه عنوانی باید ثبت کنند؟

سوالات مرتبط

1 پاسخ
علی رهنما 3 ماه قبل پاسخ داده شده
اگر فعالیت‌های موسسه خیریه در راستای بند «ط» ماده ۱۳۹ و در موضوع بند «ه» ماده ۱۳۰ قانون مالیات‌های مستقیم باشد، مشروط بر اینکه اظهارنامه مالیاتی خود را در قالب اسناد و دفاتر در موعد مقرر ارائه دهند، مشمول نرخ صفر بوده اما از مالیات معاف نیستند. نرخ صفر یعنی این موسسه با یک شرکت بزرگ مانند فولاد تفاوتی ندارد و صرفا در نرخ مالیاتی متفاوت است. باید مد نظر داشت که هزینه‌های این موسسات خیریه به موجب بند «ط» ماده ۱۳۹ شامل کمک به مستمندان، تجهیز مدارس و بیمارستان‌ها و... باشد.
دکمه بازگشت به بالا