مالیات و بیمه قرارداد با اشخاص حقیقی

تالار پرسش و پاسخدسته بندی: بیمه تامین اجتماعیمالیات و بیمه قرارداد با اشخاص حقیقی
رضا صداقت پرسیده شده در 1 ماه پیش

دوتا سوال داشتم ۱: ما یکسری قرارداد با اشخاص حقیقی می‌بندیم که کارهایی مثل تدوین فیلم و فیلمبرداری و نویسندگی و مجری‌گری انجام بدن آیا باید مالیات و بیمه کسر کنیم از قرارداد؟ ۲:ما قبل از ثبت موسسه در سال ۱۴۰۰ یکسری اموال خریداری کردیم که فاکتور آنها به نام شرکای موسسه است آیا می توانیم این اموال را وارد موسسه کنیم اگر جواب مثبت است به چه صورت ؟

1 پاسخ
علی رهنما 1 ماه قبل پاسخ داده شده
بستگی به نوع قرارداد دارد اگر مشمول ماده ۸۶ شود بدون معافیت و پلکانی میتوانید مالیات کسر کنید که قطعی است وگرنه تکلیفی ندارید  در مورد بیمه هم اگر حالت دستمزد داشته باشد و تک نفره نباشد و به بینه اعلام کنید بله  اموال را اگر شرکت خریداری کند بله میتوانید و یا همین مبلغ به حساب بستانکاری  شرکا منظور شود  
دکمه بازگشت به بالا