مالیات پاداش های واریزی شرکت به کارکنان

تالار پرسش و پاسخدسته بندی: مالیات حقوقمالیات پاداش های واریزی شرکت به کارکنان
ابوالقاسم پرسیده شده در 4 هفته پیش
با سلام بنده در یک شرکت که پیمانکار بهره برداری هست  مشغول به کارم در این شرکت بنا به تصمیم کارفرما پاداش هایی پرداخت میشود مانند پاداش عید تا عید که مبلغ ان ده روز حکم است یا پاداش اخیر که مربوط به مجمع عادی سالانه بود قرار شد یک حکم پرداخت شود ، حال شرکت ما همیشه بابت این پرداخت ها ده درصد به عنوان مالیات کسر میکنه به عنوان مثال حکم بنده هست 129714360 که مبلغ پرداختی به بنده 116832924 ریال بوده .
حال سوال
1- آیا به این چنین پاداش های که با حقوق پرداخت نمیشود و در فیش حقوقی هم نیست مالیات تعلق میگیرد؟
2- اگر مالیات تعلق میگیرد مالیات مثال درسته ؟
3- اگر مالیات به این نوع پاداش ها تعلق میگیرد چرا در سامانه دارایی ثبت نشده ، چون مالیات حقوق در این سامانه ثبت شده و چک کردم با مبلغ کسر شده در فیش یکسان هست اما مالیات کسر شده پاداش ها در این سامانه نیست

1 پاسخ
علی رهنما 4 هفته قبل پاسخ داده شده
مالیات به صورت سالانه حساب میشود و همه مالیاتهای پرداختی علی الحساب است امورمالی شرکت متوع شما ده درصد مالیات علی الحساب کسر میکند و ممکن است در ماده ۸۶ اعمال کرده باشند و مورد دیگر که با حقوق این مالیات را کم نمیکند شاید به این دلیل است که احتیاط میکنند که مشمول بیمه نشود 
فکر میکنم جواب هر سه سوال شما را داده باشم 

دکمه بازگشت به بالا