معافیت ماده ۵۷ برای دریافت کننده سود سهام

تالار پرسش و پاسخدسته بندی: مالیات بر درآمد اجاره و مستغلاتمعافیت ماده ۵۷ برای دریافت کننده سود سهام
حسین میرزاتقی پرسیده شده در 3 ماه پیش

با سلام شخصی که سهامدار شرکتی هستش و به نسبت سهامش سود دریافت میکنه آیا معافیت ماده ۵۷ شامل او نمیشود؟چون در ماده ۵۷ گفته در صورتی که هیچ گونه درآمدی نداشته باشه

رویا 3 ماه قبل پاسخ داده شده

سلام چنانچه مجموع درامدهاش از معافیت ماده 84(امسال5700تقریب) با احتساب سود ،فراترنره…معافیت 57 شاملش میشه …

سوالات مرتبط

2 پاسخ
بهترین پاسخ
حسابنو عضو سایت 3 ماه قبل پاسخ داده شده

سلام
تنها منابع درآمدی که مانع از دریافت معافیت ماده 57 نمی‌شود شامل حقوق بازنشستگی و سود و جوایز بانکی است و هرگونه درآمد دیگری از جمله سود سهام و حتی درآمدهای معاف ازنظر این ماده درآمدی محسوب می‌شود که مانع از دریافت معافیت ماده 57 خواهد بود. در نظر داشته باشید اگر سود سهام دریافتی در طی سال کمتر از میزان معافیت ماده 57 در آن سال باشد فرد صاحب درآمد تا میزان درآمد سالانه دریافتی از معافیت ماده 57 محروم شده و مابقی را دریافت خواهد کرد.

علی رهنما 3 ماه قبل پاسخ داده شده
در هرصورت یک نفر تا سقف معافیت ماده 84 هرسال میتواند استفاده کند حتی اگر در کنار سهامداری میشود به عنوان یک شغل دیگر به صورت موازی از معافیت مجدد استفاده کرد ولی اداره دارایی در این مورد سخت میگیرد و مانع میشود
دکمه بازگشت به بالا