معافیت ماده 84 برای قسمتی از سال

تالار پرسش و پاسخدسته بندی: مالیات حقوقمعافیت ماده 84 برای قسمتی از سال
mahdi1995 پرسیده شده در 3 ماه پیش

با سلام اگر شخصی به عنوان کارگر در سال 1401، 4 ماه اول سال کار کرده و ما طبق قانون معافیت ماده 84  رو از حقوقش کم کردیم . و بعد از این خودش میره بقیه سال شغلی راه میندازه آیا میتونه بره اداره مالیات بگه من کل معافیت ماده 84 رو توی سال استفاده نکردم و باید مالیاتی که بابت 4 ماه دادم رو بهم پس بدید. اینجا اداره مالیات دیدش چطوره؟بهش اون مالیات چهار ماه رو پس میده ؟ یا نه میگه تو بعد از این رفتی شغلی راه انداختی و بقیش رو میتونی از معافیت معیشتی ماده 101 استفاده کنی

سوالات مرتبط

2 پاسخ
بهترین پاسخ
حسین میرزاتقی 3 ماه قبل پاسخ داده شده
سلام .شما بابت حقوقتان در طول سال یک معافیت کامل ماده ۸۴ شامل حالتان میشود.حالا با توجه به اینکه کارکرد شما در حوزه حقوق و دستمزد کمتر از یکسال بوده و جمع حقوق شما در ۴ ماه کمتر از معافیت ۸۴ باشه میتوانید به موجب ماده ۸۷ درخواست استرداد فرمایید(از مرداد ماه سال بعد تا پایان آن سال).بابت مشاغل هم از معافیت ماده ۱۰۱ استفاده میکنید.
علی رهنما 3 ماه قبل پاسخ داده شده
این معافیت طوری نیست که به همه تعلق بگیرد باید درامدی داشته باشد تا بتواند استفاده کند مطابق یک رای دیوان عدالت به صورت موازی میتواند در شعل خود استفاده کند پس برای ۸ ماه بعد هم در شغل خود میتواند از معافیت ماده ۱۰۱ یا معیشتی استفاده کند و چیزی مسترد نمیشود
دکمه بازگشت به بالا