معافیت مالیاتی افراد جانباز

تالار پرسش و پاسخدسته بندی: مالیات حقوقمعافیت مالیاتی افراد جانباز
فاطمه ابیضی پرسیده شده در 6 روز پیش

با سلام شرکتی یک شخص بازنشسته را استخدام نموده است جهت عدم‌ قطع مقرری تامین شرکت ،قراردادی تحت عنوان مشاوره تنظیم نموده و هرماه طی تبصره ۸۶ ماهانه در سامانه ثبت نموده اما این شخص جانباز ۱۵ درصد است ایا باید از این مقرری ۱۰ درصد مالیات کسر شود یا بابت جانباز بودن معاف میباشد؟ و اینکه باید از حوزه مالیاتی باید تاییدیه گرفته شود بابت معافیت جانبازی؟

سوالات مرتبط

1 پاسخ
حسابنو عضو سایت 5 روز قبل پاسخ داده شده
سلام، طبق قانون حمایت از ایثارگران، افراد جانباز با هر درصدی از جانبازی معاف از مالیات حقوق می‌باشند البته به شرط احراز ایثارگری و جانبازی آنها طبق اسناد و مدارک مثبته، ضمنا ایشان را می‌توانید در قاعده تبصره ماده 86 اعمال و بعد معافیت را تخصیص دهید.
دکمه بازگشت به بالا