نشر برخط کتاب شامل ارزش افزوده می شود؟

تالار پرسش و پاسخدسته بندی: مالیات بر ارزش افزودهنشر برخط کتاب شامل ارزش افزوده می شود؟
مهدی صدوقی پرسیده شده در 2 ماه پیش

من شخص حقیقی صاحب یک وبسایت در حوزه نشر برخط کتاب الکترونیک، درسنامه، ... هستم که مبلغ گردش سالیانه پوز من در سال 1400 طبق تبصره ماده 100 حدود 61 میلیون گزارش شده: آیا اینجانب شامل ارزش افزوده می شوم؟درصورت که شامل می شوم، لطفا راهنمایی بفرمایید به چه میزان می باشد و چطور اقدام کنم؟ البته من قانون 44 صفحه ی مالیات برارزش افزوده 12 تیر سال 1400 را بررسی کردم ولی برایم شفاف نبود.سپاس از توجه شما.

2 پاسخ
علی رهنما 2 ماه قبل پاسخ داده شده
در قانون دائمی ارزش افزوده انتشارات کتاب معاف است
mehdi.sadughi 2 ماه قبل پاسخ داده شده

متاسفانه من در پنل سازمان امورمالیاتی، روی گزینه مشمول می باشم زدم و شناسه ثبت نام برای من اعلام شده و از من خواسته شده در سامانه vat.ir ثبت نام را ادامه دهم. اگر در سامانه vat.ir ادامه ندهم، در اظهار نامه مالیاتی من مشکلی ایجاد می شود؟
سپاس از توضیحات شما.

علی رهنما 2 ماه قبل پاسخ داده شده

حتی اگر در سامانه ثبت نام کنید فقط یک زحمت روی دوش شما میفتد که هر فصل باید اظهارنامه سفید ارسال کنید ولی اصلا درسامانه evat ثبت نام نکنید

دکمه بازگشت به بالا