هزینه تعمیرات اساسی دارایی‌ها

تالار پرسش و پاسخدسته بندی: حسابداری و حسابرسیهزینه تعمیرات اساسی دارایی‌ها
محمودی پرسیده شده در 7 ماه پیش

باسلام و احترام نحوه تشخیص تعمیرات اساسی که مورد تایید اداره دارایی باشد؛چیست؟ اگر پس از پایان عمر مفید دارایی ثابت؛ تعمیر اساسی ثبت شود؛ چه میزان استهلاک به آن تعلق می گیرد؛ هم در حالت خط مستقیم و هم مانده نزولی؟زمانیکه تعمیر اساسی ثبت می زنیم؛ در جدول محاسبه استهلاک مبلغ آن به بهای تمام شده دارایی اضافه می شود یا ارزش دفتری؟

سوالات مرتبط

2 پاسخ
Atefe.j 6 ماه قبل پاسخ داده شده
مخارج تعمیراتی که به افزایش ظرفیت و کارایی، افزایش عمر مفید و بهبود اساسی درکیفیت منجر شود به عنوان تعمیرات اساسی شناسایی می شود
نحوه مستهلک تعمیرات اساسی دارایی هم طبق ماده ۱۴۹ در زمان انجام هزینه به ارزش دفتری دارایی اضافه و در طول باقیمانده عمر مفید دارایی، قابل استهلاک خواهد بود. مخارج مربوط به تعمیر اساسی دارایی های ثابت که پس از پایان عمر مفید دارایی انجام می شود، در سال انجام مخارج، قابل استهلاک است
آزاده محمودی 3 ماه قبل پاسخ داده شده
ممنون از پاسخگویی شما
دکمه بازگشت به بالا