هزینه دکوراسیون در شرکتی که مستاجر است

تالار پرسش و پاسخدسته بندی: مالیات بر ارزش افزودههزینه دکوراسیون در شرکتی که مستاجر است
هادی پرسیده شده در 3 ماه پیش

با سلام جهت دکوراسیون ساختمانی که در اجاره شرکت می باشد مبلغ 50 میلیون تومان با فاکتور رسمی دیوار گلدانی جهت تزیین خریداری شده این عدد بهتر است هزینه شود و یا جزو دارایی ثابت قلمداد گردد در صورتی که این هزینه شود و زمان رسیدگی رد شود آیا ارزش افزوده فاکتور جز اعتبار شرکت لحاظ می گردد؟

سوالات مرتبط

1 پاسخ
بهترین پاسخ
حسابنو عضو سایت 3 ماه قبل پاسخ داده شده
سلام طبق بنده 13 ماده 148، هزینه‌های جزئی مربوط به محل موسسه که عرفا به عهده مستاجر است در صورتی که اجاری باشد مورد قبول خواهد بود ولی از آنجاییکه این هزینه بعنوان هزینه جزئی تلقی نمی‌شود احتمال پذیرفته نشدن و غیر قابل قبول بودن آن زیاد است هرچند که با ارائه اسناد و مدارک معتبر هزینه‌ای و در صورتی که سالهای متوالی در آن محل مستاجر باشید می‌تواند احتمال پذیرفته شدن هزینه را بالاتر ببرد. در هر حالتی اگر به عنوان هزینه قابل قبول تلقی شود یا خیر، ارتباطی با موضوع اعتبار ارزش افزوده ندارد و برای کسب اعتبار ارزش افزوده چنانچه سایر موارد قابل قبول اعتبار را داشته باشد، می‌تواند به عنوان اعتبار مالیاتی ارزش افزوده برای شما منظور شود.
دکمه بازگشت به بالا