هزینه پورسانت فروش مورد قبول مالیات

تالار پرسش و پاسخدسته بندی: مالیات اشخاص حقوقیهزینه پورسانت فروش مورد قبول مالیات
Afsaneh پرسیده شده در 3 ماه پیش

سلام. مبالغ پرداختی بابت پورسانت فروش به افراد واسطه به چه حسابی باید لحاظ گردد که مورد تایید دارایی باشد؟ چه اسناد و مدارکی برای استناد قابل قبول است؟ ممنون

سوالات مرتبط

1 پاسخ
بهترین پاسخ
حسابنو عضو سایت 3 ماه قبل پاسخ داده شده
سلام این هزینه‌ها طبق بند 8 ماده 148 و آیین نامه مربوطه مورد قبول است به شرطی که: 1- چنانچه مشمول کسر مالیات تکلیفی است، مالیات تکلیفی آن محاسبه شده و به حساب سازمان امور مالیاتی (اداره امور مالیاتی ذیربط) واریز شده باشد. 2- برای شناساندن و معرفی کالا و همچنین عرضه خدمات که مستقیما با فعالیت موسسه ارتباط دارد پرداخت شده باشد و اسناد و مدارک مثبته در اینخصوص داشته باشید. 3-  تحت عنوان سرفصل هزینه‌های بازاریابی و تبلیغات ثبت و پرداخت کنید. 4- پرداخت‌ها از حساب بانکی موسسه یا شرکت و با مقصد حساب بانکی افراد موصوف پرداخت شود. 5- ترجیحا خارج از حدود متعارف و غیرواقعی نباشد.
دکمه بازگشت به بالا