پرداخت سود بانکی به آورده نقدی شرکا

تالار پرسش و پاسخدسته بندی: مالیات اشخاص حقوقیپرداخت سود بانکی به آورده نقدی شرکا
محمدمهدی کریمیان پرسیده شده در 3 ماه پیش

سلام خسته نباشید خدا قوت سال 99 جهت حل مشکل نقدینگی شرکت از شرکا خواسته شد که نقدینگی شرکت رو تامین کنند و در عوض به آنها بابت مبلغی که واریز میکنند سود بانکی پرداخت میشه. دفاتر سال 99 که بررسی شده هزینه های ثبت شده بابت سود پرداختی به شرکا رد شده بدلیل عدم پیش بینی در مواد 147 و 148 الان چطور میشه دفاع کرد که این هزینه ها مورد قبول ممیز قرار بگیره؟

سوالات مرتبط

1 پاسخ
بهترین پاسخ
حسابنو عضو سایت 3 ماه قبل پاسخ داده شده
سلام به نظر من فقط در حالتی این هزینه‌ها می‌تواند مورد قبول مالیاتی واقع شود که در قالب قرارداد عقود مشارکتی با شرکا انجام شود که تا سقف سود مصوب شورای عالی پول و اعتبار در آن سال می‌تواند برای شما هزینه قابل قبول باشد البته به شرطی که شرکت شما تولیدی باشد. اگر این ویژگی را دارید ماده 138 مکرر قانون مالیات‌های مستقیم را مطالعه نمایید. مطالعه ماده 138 مکرر
دکمه بازگشت به بالا