کسر اجاره های پرداختی موجر از درآمد اجاره

تالار پرسش و پاسخدسته بندی: مالیات بر درآمد اجاره و مستغلاتکسر اجاره های پرداختی موجر از درآمد اجاره
پیمان پرسیده شده در 2 ماه پیش

سلام و درود، سوال: توی اظهارنامه مالیات بر اجاره یه گزینه داره که ملک خودت رو اجاره بدی و یه جای دیگه رو اجاره کنی، حالا سوال اینجاست، اگه این دو تا ملک توی یه حوزه مالیاتی و حتی یه شهر هم نباشن میشه از این ماده استفاده کرد و اجاره پرداختی رو از اجاره دریافتی کسر کرد؟ فرض اینکه ما یه باب مغازه توی تهران داشته باشیم و اونو اجاره بدیم و در عوض در شهرستان فرضا کرمانشاه یه باب مغازه اجاره کرده باشیم ؟

1 پاسخ
علی رهنما 1 ماه قبل پاسخ داده شده

این مورد ماده ۵۵ قانون مالیات مستقیم هست و صرفا مربوط به ملک مسکونی است و قابل تسری به ملک تجاری نیست و نمی‌توان اجاره دریافتی از ملک تجاری را با اجاره ملک مسکونی تهاتر کرد.

دکمه بازگشت به بالا