کسر اقساط بیمه تکمیلی از مالیات حقوق

تالار پرسش و پاسخدسته بندی: مالیات حقوقکسر اقساط بیمه تکمیلی از مالیات حقوق
Rezakheyri پرسیده شده در 3 ماه پیش

با سلام . آیا مبلغ اقساط ماهیانه بیمه درمان تکمیلی که از حقوق و مزایای کارکنان کسر میگردد را میتوان از مالیات حقوق کسر کرد؟

سوالات مرتبط

2 پاسخ
حسین میرزاتقی 3 ماه قبل پاسخ داده شده
بیمه های درمانی از مالیات حقوق کسر نمیشود.بلکه طبق ماده ۱۳۷ از درآمد مشمول مالیات حقوق قابل کسر میباشد.
حسابنو عضو سایت 3 ماه قبل پاسخ داده شده
سلام همانطور که دوستمان اشاره کردند، هزینه بیمه تکمیلی کارکنان، قابل کسر از درآمد مشمول مالیات حقوق آنها است البته به شرطی که قرارداد مربوطه توسط کارفرما با نمایندگی بیمه عقد شود و کارفرما در این امر نظارت داشته باشد ولی اگر حقوق بگیری راسا به پرداخت بیمه تکمیلی بپردازد این هزینه صرفا پس از پایان سال توسط حقوق بگیر از حوزه مالیاتی محل پرداخت مالیات قابل استرداد است.
دکمه بازگشت به بالا