آب کشاورزی و ارزش افزوده و معاملات فصلی آن

تالار پرسش و پاسخدسته بندی: مالیات بر ارزش افزودهآب کشاورزی و ارزش افزوده و معاملات فصلی آن
مسعود پرسیده شده در 4 ماه پیش

با سلام ، یک شرکت تعاونی که توزیع و فروش آب کشاورزی به اعضای خود انجام می‌دهد آیا فروش آن شامل ارزش افزوده میباشد ؟ همچنین برای  فروش آن، آیا باید معاملات فصلی ارسال نماید ؟

bardia 4 ماه قبل پاسخ داده شده

فروش آب مصارف کشاورزی طبق ماده ۹ معاف از ارزش افزوده می باشد
با توجه به این که فروش آب توسط شرکت تعاونی انجام میشود در سامانه معاملات درج گردد

1 پاسخ
ابراهیم صدرایی - مدرس و مشاور امور مالی و مالیاتی عضو سایت 4 ماه قبل پاسخ داده شده
سلام آب مصارف کشاورزی در قانون دائمی مالیات بر ارزش افزوده از 13 دیماه 1400 معاف از ارزش افزوده می‌باشد. از آنجایی‌که شرکت‌های تعاونی هم مشمول ارسال معاملات فصلی هستند می‌بایست معاملات آب کشاورزی را هم در گزارشات فصلی ارسال کنید
دکمه بازگشت به بالا