اخذ مالیات متمم از کارکرد کارتخوان

تالار پرسش و پاسخدسته بندی: مالیات تراکنش های بانکیاخذ مالیات متمم از کارکرد کارتخوان
رشیدی پرسیده شده در 9 ماه پیش

سلام سوالی داشتم از خدمتتون بنده مالیات عملکرد منتهی به ۱۳۹۹ یعنی سال۱۳۹۸ رو که قطعی شده بود واریز کردم الان اداره دارایی اومده کارکرد کارتخوانو بررسی کرده و دوباره برگ تشخیص برا ۹۸ فرستاده آیا قانونا میشه دو بار برای یک سال مالیات بخوان؟ بعد اینکه مگر برای رسیدگی به عملکرد هر سال قانون یکسال به اداره دارایی وقت داده الان بعد از ۲ سال امکان رسیدگی هست؟ بعد اینکه آیا صرف اینکه کارکرد کارتخوان چقدره میتونن کل مبلغ رو درامد حساب کنن؟و اینکه آیا این موضوع کارتخوان چند ماه پیش رسما اعلام شد الان میتونن برای سه سال قبل رو رسیدگی کنن عطف به ماسبق میشه؟

سوالات مرتبط

2 پاسخ
علی رهنما 9 ماه قبل پاسخ داده شده
بله تمام جوابهای شما مثبت است و تا پنج سال پرونده عملکرد شما مفتوح و در صورت روشن شدن کتمان علاوه بر مالیات جرایم غیرقابل بخشش هم صادر میشود فقط میتوانید به مبلغ مالیات اعتراض کنید که چرا عااوه بر تشخیص درآمد قبلی‌ دارند درآمد اضافی تشخیص میدهند
karami 9 ماه قبل پاسخ داده شده
سلام طبق قانون رسیدگی به تراکنش های بانکی از سال 95 به قبل ممنوع هست پس رسیدگی به تراکنش های سال 98 خلاف قانون نیست در ضمن طبق ماده 227 قانون مالیات های مستقیم اگر پس از برگه تشخیص مشخص بشه مودی کتمان درآمد داشته بشه یا اداره دارایی هنگام صدور برگه تشخیص از درامد مودی اطلاع نداشته باشه مالیات باید با محاسبه درآمد ناشی از فعالیت‌های مذكور تعیین و ما به‌التفاوت آن با رعایت مهلت مقرر در ماده  (157) این قانون مطالبه شود.ماده 157 هم مرور زمان رو گفته که طبق این ماده مرور زمان پنج سال است  پس تا پنج سال میتونن در صورت پیدا شدن مدارک دال بر فعالیت های بیشتر یا کتمان پیدا بشه میتونن برگه متمم صادر کنن اونم بستگی داره میتونن کل تراکنش رو درآمد بگیرن مگه اینکه شما مدارکی ارائه بدین که مشخص شه که اون تراکنش درآمد نبوده.
دکمه بازگشت به بالا