اعتراض به برگ قطعی مالیات بر ارزش افزوده

تالار پرسش و پاسخدسته بندی: سایر موضوعات مالیاتیاعتراض به برگ قطعی مالیات بر ارزش افزوده
هانیه پرسیده شده در 2 سال پیش
سلام، آیا امکان اعتراض به برگ قطعی مالیات بر ارزش افزوده هست؟ به چه صورت باید اقدام کنیم؟
علی باقریان 3 ماه قبل پاسخ داده شده

با سلام . برای این موارد ابتدا باید مراحل اجرایی طی شود (پرونده وارد بخش اجرائیات شود) سپس از طریق سایت درخواست رسیدگی پرونده در هیات 216 اقدام کرد . البته قبل از طرح موضوع در هیات 216 باید بررسی شود موضوع قابلیت اعتراض و طرح دارد یا خیر . همزمان قابل طرح در دیوان عدالت اداری را نیز دارد .

سعید سبزعلی 2 ماه قبل پاسخ داده شده

سلام. ما هم همین مشکل رو داریم. آیا شما نتیجه ای گرفته اید یا منتظر هستید؟

سوالات مرتبط

5 پاسخ
علی رهنما 2 سال قبل پاسخ داده شده
وقتی برگ مالیات قطعی شده است باید پرداخت کنید چاره ای نیست نباید میگذاشتید قطعی شود
حسابنو عضو سایت 2 سال قبل پاسخ داده شده
باسلام بعد از صدور برگ قطعی مالیات و منقضی شدن مهلت اعتراض، تنها مرجعی که می‌توانید نسبت به برگ قطعی اعتراض کنید هیئت ماده 251 مکرر هست، البته موفقیت در این هیئت نیازمند مستندات و دلایل قوی هست و معمولا پروسه زمان بری را در پیش خواهید داشت که باید میزان مالیات مورد اعتراض و هزینه و فایده این اقدام را در ابتدا بررسی کنید و بعد وارد مراحل اعتراض شوید.
شرکت انرژی پژوهان 8 ماه قبل پاسخ داده شده
برای ما برگ قطعی مالیات و عوارض بر ارزش افزوده بابت زمستان 1399 صادر شده و در آذرماه 1402 بدون هیچ پیش زمینه قبلی ابلاغ شده! محاسبات هم یک اشتباه خیلی ساده داره و اعتبار مالیاتی پاییز 99 علیرغم اینکه در اظهارنامه بدرستی درج شده بوده ، در این برگ قطعی دارائی منظور نشده است!
حالا چگونه باید اعتراض کرد؟ ممنون
مسعود رحیمی 3 ماه قبل پاسخ داده شده

شما چه اقدامی انجام دادید؟
این اتفاق برای شرکت ما و بسیاری از شرکت های دیگر هم افتاده.

شرکت انرژی پژوهان 2 ماه قبل پاسخ داده شده

دارائی میگه فعلا اقدامی نکنید چون ممکنه این برگ های تشخیص قطعی کلا ابطال بشوند، ولی اگه به اجرائیات ارسال شد بعدا میتونید اعتراض کنید!!
درواقع کاری کردن که خودشون هم جواب و راه حلی ندارن

سعید سبزعلی 2 ماه قبل پاسخ داده شده

سلام. ما هم همین مشکل رو داریم. آیا شما نتیجه ای گرفته اید یا منتظر هستید؟

علی رهنما 2 ماه قبل پاسخ داده شده
برگ قطعی ارزش افزوده سالهای پیش مطابق قانون بودجه است و بدون بررسی همگی قطعی شده اند جواب 2سال پیش مربوط به موضوع دیگری بوده در هرصورت باید منتظر اقدام سازمان باشید اگر واقعا مغایرت دارد و قبول ندارید و مطمئن هستید بعد از ابلاغ احرائیه به 216مراجعه میکنید و اصل مالیات را پرداخت میکنیدیا ضمانتنامه میذارید  و اعتراض خود را ثبت میکنید مراجعه به شورایعالی مالیاتی و251مکرر هم افاقه نمیکند تنها جایی که شاید تاثیر کند دیوان عدالت اداری است که یک نفر یا یک گروه باید پیگیری خاص کنند شاید رای عمومی صادر کنند چون بدون ممیزی برگ قطعی صادر کرده اند و این یک خلاف آشکار است
مسعود رحیمی 2 ماه قبل پاسخ داده شده

برگه های قطعی شده کلا خرید ها رو صفر در نظر گرفتند. و در بازبینی مجدد هم اینکارو کردن. برگه ای که ای قطعی قبول شده بود رو کل خرید هاش رو صفر و یک مبلغ زیادی مالیات محاسبه کردند. به من هم گفتن شاید کلا ابطال بشه. به نظرتون به 251 اعتراض کنیم یا صبر کنیم بعد اجرائیات ؟

علی رهنما 2 ماه قبل پاسخ داده شده
بله میتوانید ولی 251 معمولا ورود نمیکند خلافی انجام نشده است
دکمه بازگشت به بالا