اقدام به استرداد مالیات به صورت شخصی

تالار پرسش و پاسخدسته بندی: مالیات حقوقاقدام به استرداد مالیات به صورت شخصی
رضا پرسیده شده در 10 ماه پیش

با سلام، اگر کارفرمای من بن خواروبار و مسکن و ... رو مشمول مالیات کرده باشه آیا خودم به تنهایی میتونم این مبلغ رو از مالیات استرداد کنم؟ لطفا راهنمایی بفرمایید. با تشکر

سوالات مرتبط

2 پاسخ
علی رهنما 10 ماه قبل پاسخ داده شده
نخیر مالیات پرداخت شده شرکتی توسط شخص قابل استرداد نیست و غیر ممکن است  البته موارد فوق به درستی مشمول شده است 
رضا 10 ماه قبل پاسخ داده شده

سلام.
پس قابل استرداد هست؟
ضمن اینکه گفتین درست محاسبه شده ، آقای صدرایی گفتن این موارد جز مشمول مالیاتی نیست طبق بخشنامه خود امور مالیاتی

علی رهنما 10 ماه قبل پاسخ داده شده
متن ماده ۸۷ قانون مالیاتهای مستقیم اضافه پرداختی بابت مالیات بر درآمد حقوق طبق مقررات این قانون مسترد خواهد شد مشروط بر اینکه بعد از انقضای تیرماه سال بعد تا آخر آن سال با درخواست کتبی حقوق‌ بگیر از اداره امور مالیاتی محل سکونت مورد مطالبه قرار گیرد. اداره امور مالیاتی مذکور موظف است ظرف سه ماه از تاریخ تسلیم درخواست رسیدگی‌های لازم را معمول و در صورت احراز اضافه پرداختی و نداشتن بدهی قطعی دیگر در آن اداره امور مالیاتی نسبت به استرداد اضافه پرداختی از محل وصولی‌های جاری اقدام کند. در صورتی که درخواست کننده بدهی قطعی مالیاتی داشته باشد اضافه پرداختی به حساب بدهی مزبور منظور و مازاد مسترد خواهد شد
علی رهنما 9 ماه قبل پاسخ داده شده

ضمن اینکه همه مزایا مشمول مالیات هستند قبلا یک سوتفاهمی بود که برداشت عدم مشمولیت بود ولی بعدا حل شد

دکمه بازگشت به بالا

تخفیف ویژه روز پدر

برای 4 دوره پرمخاطب سایت حسابنو

تخفیف روز پدر