سرمایه گذاری اشخاص حقیقی در شرکت

تالار پرسش و پاسخدسته بندی: حسابداری و حسابرسیسرمایه گذاری اشخاص حقیقی در شرکت
بهناز پرسیده شده در 9 ماه پیش

سلام آیا اشخاص حقیقی می توانند به شرکت های بازرگانی پول واریز کنند تحت عنوان سرمایه گذاری؟ آیا شرکت میتونه سود بده بابت سرمایه گذاری این افراد ؟  ثبت حسابداری این عملیات چی میشه ؟ مالیات شاملش میشه ؟ لطفا راهنمایی کنید ممنونم

سوالات مرتبط

2 پاسخ
karami 9 ماه قبل پاسخ داده شده
سلام سرمایه گذاری شرایط خاص خودشو داره با خرید اوراق بهادار مثل اوراق مشارکت ، سهام و... میتونید در یک شرکت سرمایه گذاری کنید و سود هم به نسبت اوراق خریداری شده دریافت کنید البته اگر شرکت مورد نظر سهام در بورس عرضه کند یا اوراق بهادار صادر کند میتواند سود مربوط به آن را پرداخت کند  اگر منظور شما تامین مالی یک شرکت هست که خوب دیگه کلا بحثش جدا از سرمایه گذاری هست    
علی رهنما 9 ماه قبل پاسخ داده شده

جواب خانم کرمی کاملا صحیح است بخصوص آن جا که صحبت از شرکت سهامی عام و بورس و....میشود
ولی اگر شخصی به دلایل تنگناهای مالی شرکت وام پرداخت کند و بهره بگیرد دارایی هزینه های شرکت از این بابت را قبول نمیکند ولی امکان دارد از وام دهتده مالیات بگیرد.یک نکته اضافه کنم اگر شرکت تولیدی باشید با شرایط مندرج در ماده ۱۳۸ هزینه بهره پرداختی به اشخاص حقیقی را قبول میکنند

دکمه بازگشت به بالا

تخفیف ویژه روز پدر

برای 4 دوره پرمخاطب سایت حسابنو

تخفیف روز پدر