مالیات حقوق در مناطق آزاد

تالار پرسش و پاسخدسته بندی: مالیات حقوقمالیات حقوق در مناطق آزاد
نیلوفر عمران پرسیده شده در 10 ماه پیش

سلام‌حالتون خوبه،یه سوال مالی داشتم، میخواستم‌ بدونم مالیات عیدی افرادی که در منطقه آزاد‌هستند هم مثل مالیات حقوق نصف محاسبه میشه ؟

سوالات مرتبط

1 پاسخ
حسابنو عضو سایت 10 ماه قبل پاسخ داده شده

سلام و وقت به خیر
پرداخت حقوق در مناطق آزاد و پارک‌های علم و فناوری با دادنامه  شماره 344 دیوان عدالت اداری در سال 1399 مشمول مالیات شد و بر این اساس بخشنامه شماه 210/99/33 مورخ 99/4/10 از سوی سازمان امور مالیاتی صادر شد و هم اکنون حقوق کارکنان منطقه آزاد هم مشمول مالیات حقوق می‌باشد مثل سایر مناطق (بجز مناطق کمتر توسعه یافته)
موضوع معافیت 50% مالیات حقوق هم طبق ماده 92 قانون مالیات‌های مستقیم مربوط به مناطق کمتر توسعه یافته است و ارتباطی با مناطق آزاد ندارد. در مورد مالیات عیدی کارکنان این مناطق هم صرفا معافیت مالیاتی ماده 91 منظور می‌شود.

دکمه بازگشت به بالا