مالیات درآمدهای کتمان شده

حسین حبیب زاده پرسیده شده در 10 ماه پیش

سلام..خسته نباشید، اگر درآمد کتمان شده توسط اداره مالیات شناسایی شود، آیا کل آن درآمد کتمان شده به عنوان درآمد مشمول مالیات لحاظ شده و طبق ماده ۱۰۵ یا ۱۳۱در نرخ مربوطه ضرب میشود؟ یا اینکه از دلِ آن درآمد کتمان شده بخشی را به عنوان مشمول مالیات استخراج میکنند و سپس آنرا در نرخ های ماده ۱۰۵ یا ۱۳۱ ضرب میکنند؟

سوالات مرتبط

1 پاسخ
علی رهنما 10 ماه قبل پاسخ داده شده
بله کل درآمد مشمول مالیات نمیشود بستگی به شغل و ضریب سود آن دارد مثلا یک پزشک در مطب حدود ۳۰ درصد از درآمدش سود تخمین زده میشود همان پزشک در بیمارستان ۷۰درصدش سود حساب میشه
حسین حبیب زاده 10 ماه قبل پاسخ داده شده

مگه از سال ۹۸ به بعد ضرایب و قرائن حذف نشدن؟

دکمه بازگشت به بالا