مالیات عیدی سال ۱۴۰۰

محمد پرسیده شده در 10 ماه پیش

سلام. برای محاسبه عیدی سال ۱۴۰۰ آیا بر اساس تبصره ۱۰ مادره ۹۱ ق م م هر پرسنل تا میزان ۴ میلیون معافیت دارد یا میتوان از میزان معافیت استفاده نشده حقوق سال ۱۴۰۰ برای معافیت بیشتر عیدی استفاده کنیم؟؟

سوالات مرتبط

2 پاسخ
علی رهنما 10 ماه قبل پاسخ داده شده

عیدی هم یک دوازدهم معافیت سالانه معافی دارد

مالیات هم سالانه حساب میشود یعنی کل درآمد را حساب کنید منهای ۱۳ ماه معافیت ماهانه کنید مالیات مشمول بدست میاد

محمد کلارستاقی 10 ماه قبل پاسخ داده شده

پوزش میخوام من به جواب سوالم نرسیدم، سوال من در ارتباط با فقط مختص عیدی بوده اگر شخصی بیشتر از مبلغ ۴ میلیون عیدی بگیرد فارغ از هر میزان حقوق در طی ۱۲ ماه، آیا فقط یک معافیت از عیدی کسر میشود یا خیر؟

علی رهنما 10 ماه قبل پاسخ داده شده
بله خودشما به تبصره ۱۰ ماده ۹۱  اشاره کردید عیدی فقط یک ماه معافیت داره ولی این رو در نظر داشته باشید مالیات حقوق سالاته حساب میشود 
دکمه بازگشت به بالا