مبنای بازخرید مرخصی ذخیره شده حق السعی است؟

تالار پرسش و پاسخدسته بندی: قانون کار و حقوق و دستمزدمبنای بازخرید مرخصی ذخیره شده حق السعی است؟
محمد پرسیده شده در 10 ماه پیش

سلام چرا بعضی ها مرخصی و میخوان پرداخت کنن بر اساس مزد روزانه محاسبه می‌کنند  اما بعضی ها میگن بر اساس حق السعی؟ کدوم درسته؟ ما بر اساس حق مزد روزانه دادیم اگه بر اساس حق السعی هست باید مابه التفاوت پرداخت شود؟

سوالات مرتبط

1 پاسخ
علی رهنما 10 ماه قبل پاسخ داده شده
 حق السعی طبق ماده ۳۴ به کلیه مجموع دریافتی های یک کارگر که بر اساس قرارداد کار مانند مـزد یـا حقـوق کمک عائله‌ مندی،ایاب و ذهاب، مزایای غیر نقدی، هزینه‌ های مربوط به مسکن، سود سالانه سازمان، پاداش افزایش تولید سازمان، خواروبار و نظایر آن حق السعی گفته میشود برای محاسبه مرخصی و سنوات و عیدی فقط حقوق مبنای حقوق مورد نظر نیست و مزایای مربوط به شغل هم شامل میشود اینکه مزایای قانونی مصوب عام مثل حق مسکن و بن و اولاد هم اضافه میشود اختلاف نظر وجود دارد و در چند مورد دیوان هم به این رای مثبت داده است 
دکمه بازگشت به بالا