یک اشتباه بزرگ در اظهارنامه مالیاتی

تالار پرسش و پاسخدسته بندی: اظهارنامه مالیاتییک اشتباه بزرگ در اظهارنامه مالیاتی
لیلی پرسیده شده در 10 ماه پیش
سلام. شخص حقیقی پیمانکاری هستند. اظهارنامه مالیاتی مربوط به سال 99 یکی از دفاتر مالیاتی رد کرده اند که هزینه حقوق و دستمزد را توی اظهارنامه یک میلیارد وپانصد وهفتاد میلیون تومان وارد کرده درحالیکه توی سامانه مالیات حقوق یک میلیارد و صد میلیون تومان هست.الان 40میلیون تومان جریمه در نظر گرفتند و مآخذ مالیات را اظهارنامه درنظرگرفتند که مبلغ توی اظهارنامه با سیستم مالیات حقوق فرق داره. دفتر مالیاتی هم میگه من خواستم کمک شان کنم و زیربار اشتباهش نمیره. چطوری میتونم بنظرتون بهشون کمک کنم. ممنون میشم کمک کنید چون واقعا حق شون این نیست.
سوالات مرتبط

2 پاسخ
روشنک عضو سایت 10 ماه قبل پاسخ داده شده
سلام  احتمال موفقیت کمی در اعتراض به برگه مطالبه مالیات تکلیفی حقوق دارید و با اسناد و مدارک می‌تونید در هییت‌های حل اختلاف مالیاتی پیگیر باشید در مجموعه اظهارنامه مالیاتی ملاک مهمی برای تشخیص ماموران مالیاتی است و اصلاح موارد ابرازی اشتباه کمی سخت اما نشدنی نیست
علی رهنما 10 ماه قبل پاسخ داده شده
تاکید میشود اظهارنامه یعنی شما اظهار کرده اید و حتی اگر در اظهارنامه براساس عدم آگاهی جای بدهکار و بستانکار حساب بانکی جابجا شود به عنوان کتمان در نطر گرفته میشود و حتی اگر فعالیت معاف داشته باشید و به اشتباه در قسمت معاف درج نکنید  دچار خسارت خواهید شد لذا سپردن کار به کافی نت ها و یا بعصی مشاوران مالیاتی بدون تعهد عواقب سنگینی داره و معمولا فقط همان سال را با ادعای کمتر مالیات پرداختن سپری میکنند و مودی با کلی مساله حل نشده تنها میذارند.
دکمه بازگشت به بالا