ملاک استفاده از تبصره ۷ ماده ۱۰۵

تالار پرسش و پاسخدسته بندی: سایر موضوعات مالیاتیملاک استفاده از تبصره ۷ ماده ۱۰۵
Maghani پرسیده شده در 7 ماه پیش

سلام وقتتون بخیر، برای استفاده از تبصره ۷ ماده ۱۰۵ برای سال ۱۳۹۹ منظور از تسویه مالیات سال قبل در موعد مقرر ، آیا تا پایان سال ۱۳۹۸ هست یعنی قبل ارسال اظهارنامه یا تا پایان مهلت ارسال اظهارنامه سال ۱۳۹۸؟ ممنون میشم که پاسخ بدید

سوالات مرتبط

1 پاسخ
علی رهنما 7 ماه قبل پاسخ داده شده
  • درخصوص تخفیف مالیاتی موضوع تبصره 7 ماده 105 قانون مالیاتهای مستقیم مصوب 1394/04/31  لازم به توضیح است ،   طبق ردیف 2 بند (ج) بخشنامه شماره 158/96/200 مورخ 7/12/1396 منظور از تسویه در تبصره ماده 105 و تبصره ماده 131 قانون مالیاتهای مستقیم مصوب 1394/04/31 صرفاً پرداخت بدهی مالیاتی قطعی شده سال قبل (سال پایه ) بوده و این موضوع قابل تسری به بدهی های قطعی شده سال های قبل از سال پایه نمی باشد . بدیهی است در صورتی که مالیات تشخیصی سال قبل در مهلت مندرج در نظر اکثریت اعضای شواری مالی مالیاتی به شرح فوق به قطعیت  نرسیده باشد  درخصوص اعطاء تخفیف مالیاتی موضوع تبصره 7 ماده 105 قانون مالیاتهای مستقیم  صرفاً می بایست مالیات اظهارنامه در مهلت مورد نظر پرداخت شده باشد
دکمه بازگشت به بالا