دولت نسبت به ترمیم دستمزد کارگران اقدام کند

دستمزد کارگران

دولت نسبت به ترمیم دستمزد کارگران اقدام کند

رییس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی گفت: طبق آنچه در صورتجلسه شورای عالی کار آمده است، در صورت عدم کنترل تورم از سوی دولت، باید ترمیم دستمزد کارگران در برنامه قرار گیرد. متاسفانه تاکنون اقدامی از سوی دولت که نشان دهد توانسته است نرخ تورم را کنترل کند، مشاهده نکرده ایم.

باید دستمزد کارگران را مطابق با قانون کار افزایش داد

علی بابایی اظهار داشت: با گذشت شش ماه از سال، به نظر می رسد میزان دستمزد کارگران مطابق با شاخص هایی که در ماده 41 قانون کار آمده اند، کاملا ضروری است.

وی تصریح کرد: طبق گفتگویی که با وزیر کار داشته ایم، ایشان پذیرفته اند که در صورت افزایش حقوق کارمندان، باید افزایش دستمزد کارگران را نیز در دستور کار خود قرار دهند. اکنون در فضایی قرار گرفته ایم که باید به سمت افزایش حقوق و دستمزد حرکت کنیم.

بابایی خاطرنشان کرد: تنها خواسته ای که کارگران دارند، رفع دغدغه های معیشتی آنان است. بنابراین باید این دغدغه را با توجه به نرخ تورم موجود در جامعه رفع کنیم. فراکسیون کارگری جامعه نیز به صورت جدی پیگیر رفع این مسئله خواهد بود.

باید از بروز نارضایتی ها جلوگیری کرد

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: این افزایش حقوق و دستمزد هم برای کارمندان و کارگران با توجه به شرایط اقتصادی مملکت ضرورت دارد. دلیل آن هم این است که می توانیم از این طریق دغدغه های مربوط به حوزه کارگران و کارمندان را مدیریت کنیم. از طرف دیگر مانع بروز هر نوع نارضایتی صنفی و اجتماعی خواهیم شد.

گفتنی است طی ماه های گذشته، کارگران بارها نسبت به ترمیم دستمزد خود درخواست داده و خواستار افزایش آن شده اند. حتی حسین حبیبی عضو هیئت مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار سراسر کشور نیز در نامه ای خطاب به مقام معظم رهبری خواستار ترمیم و افزایش دستمزد کارگران شده است. با این حال هنوز دولت و وزیر کار با این مسئله موافق نیستند. اخیرا نیز وزارت کار در یادداشتی پاسخی به شکایات داده و اعلام کرد که این شکایات باعث ایجاد منع قانونی برای رفع مسئله ترمیم مزد کارگران شده اند.

تیم تحریریه حسابنو

تیم تحریریه حسابنو

می‌توانید سوالات مالی و مالیاتی خود را در تالار پرسش و پاسخ حسابنو مطرح نمایید، کارشناسان ما در کوتاهترین زمان ممکن، پاسخگوی سوالات شما خواهند بود.

خبرهای مرتبط

دکمه بازگشت به بالا

کارگاه آنلاین یک روزه

آموزش حسابرسی و دادرسی بیمه

با 500 هزارتومان تخفیف پیش ثبت نام