استحقاق حق اولاد برای خانم

سوسن پرسیده شده در 2 ماه پیش

با سلام خدمت تمامی اساتید محترم وقت بخیر کارمند خانمی با بیش از دو سال سابقه کار، کفالت دو فرزند مجرد و محصل خود را بر عهده دارد که تحت پوشش کمیته امداد می باشند، آیا حق اولاد به ایشان تعلق می‌گیرد؟ اگر این دو فرزند از طرف کمیته تحت پوشش بیمه باشند، چطور؟ نحوه محاسبه حق اولاد برای ایشان را بفرمایید. لازم به ذکر است که این کارمند 15 روز در ماه مشغول به کار می باشند و  از طرف شرکت برای مدت 15 روز در ماه  بیمه می باشند با تشکر 🙏

2 پاسخ
علی رهنما 2 ماه قبل پاسخ داده شده
برای درج کمتر از۳۰ روز به اداره بیمه مراجعه کنید وگرنه حریمه میشوید حق اولاد هم‌ به ایشان تعلق میگیرد
نیما - مشاور روابط کار 2 ماه قبل پاسخ داده شده
سلام و احترام حق اولاد به این خانم تعلق نمی گیرد موضوع کفالت با حضانت متفاوت است در صورتی که حضانت دو فرزند را در اختیار داشته باشد در این صورت حق اولاد تعلق می گیرد. برای فردی که 15 روز کاری در محل کار حاضر است تقریبا 60 درصد حق اولاد تعلق می گیرد با احتساب دو جمعه طبق ماده 39 قانون کار
علی رهنما 2 ماه قبل پاسخ داده شده

سلام جناب پرتوی
تشکر از دقت جنابعالی بله ایشان ففط کفالت دارند
گویا تامین اجتماعی به تازگی برای تایید کارکرد کمتر از ۳۰ روز قرارداد رو مطالبه میکند و سختگیری میکند

دکمه بازگشت به بالا