استفاده از تبصره ماده 100 در سال اول

تالار پرسش و پاسخدسته بندی: سایر موضوعات مالیاتیاستفاده از تبصره ماده 100 در سال اول
علیرضا پرسیده شده در 2 ماه پیش
استفاده از تبصره ۱۰۰ در سال اول مجاز شد؟ (مورد استفاده در سال 1401)
3 پاسخ
بهترین پاسخ
ابراهیم صدرایی - مدرس و مشاور امور مالی و مالیاتی عضو سایت 2 ماه قبل پاسخ داده شده

سلام 
در سال ۱۴۰۱ با توجه به دستورالعمل جدید صادره از سازمان امور مالیاتی، می‌توانید از تبصره ماده ۱۰۰ استفاده کنید و بر خلاف سنوات گذشته محدودیتی برای استفاده از این امکان نیست و ضمنا میزان مالیات مقطوع مشخص شده در فرم توافق تبصره ماده ۱۰۰، ترکیبی از محاسبات ضریب سود فعالیت، گردش حساب بانکی تجاری معرفی شده در پرونده مالیاتی، ورودی‌های دستگاه پوز بانکی و گزارشات ارسال شده در معاملات فصلی از سوی طرف مقابل است.

reza_tax 2 ماه قبل پاسخ داده شده
بله سال اول هم میتونید تبصره رد کنید
Aliza 2 ماه قبل پاسخ داده شده

سلام در سامانه مبلغ فروش من را ۲.۰۷ میلیارد میرنه ولی بر اساس شماره حسابم ۲۱۵۰ است من الان باید اصلاح کنم و عدد خودم را بنویسم پس مالیات چطور مقطوع اعلامی چطور اصلاح میشه بر اساس میزان وارد کرده من؟
نکته بعد اینکه دیگهاین به معنی این است که بعدش رسیدگی دیگری نخواهد بود و همین قطعی خواهد بود ؟

علی رهنما 2 ماه قبل پاسخ داده شده

بعصی ارقام فروش نیستند انتقال حساب به حساب شاید باشد با اینحال واقعیت را بنویسید اگر درآمد از جای دیگر پیدا نشود قطعیه

علی رهنما 2 ماه قبل پاسخ داده شده

با احترام به پاسخ همکار عزیز  در عمل چنین امکانی مشاهده نشد شما امتحان کنیدو نتیجه را همین جا به اشتراک بگذارید به نظرم منطقی نیست بتوانند از تبصره ۱۰۰ استفاده کنند

دکمه بازگشت به بالا