استهلاک دارایی های ثابت با ارزیابی کارشناسی

تالار پرسش و پاسخدسته بندی: سایر موضوعات مالیاتیاستهلاک دارایی های ثابت با ارزیابی کارشناسی
Pournasir پرسیده شده در 2 ماه پیش
باسلام
یکی از شرکتها آبان ۱۴۰۰ دارایی های ثابتش را  ارزیابی کرده و میخواد برای اولین بار وارد نرم افزار حسابداری کنه حتی عمر مفیدشونم برآورد شده
الان باید به همون مبلغ کارشناسی در سیستم ثبت بشه یا بهای تمام شده؟
اگه به مبلغ ارزیابی ثبت بشه بعدا در محاسبه استهلاک هزینه هاش قابل قبول میشه؟

1 پاسخ
سلام، اگر در گذشته در سیستم و صورتهای مالی اعمال نشده،‌ دارایی را با ارزش گذاری انجام شده توسط کارشناس ثبت کنید و استهلاک بگیرید و هزینه‌های استهلاک هم در صورتی که مطابق ماده 149 مالیات مستقیم و جدول مربوطه مستهلک کنید قابل قبول هست

دکمه بازگشت به بالا