تبصره ماده 100 برای عدم فعالیت شخص حقیقی

تالار پرسش و پاسخدسته بندی: اظهارنامه مالیاتیتبصره ماده 100 برای عدم فعالیت شخص حقیقی
حامد پرسیده شده در 2 ماه پیش

سلام بنده این سوال رو قبلا مطرح کرده بودم و جواب ها کمی با هم مغایرت داشت که علتش عدم وضوح سوال من بود سوال بنده این بود:
سلام
بنده جزو اشخاص حقیقی گروه سوم هستم و از سال ۹۱ الی ۹۵ عدم فعالیت رد شده و بین سال های ۹۶ و ۹۹ هم هیچ اظهارنامه ای رد نکردم و مالیات این سال ها هم قطعی نشده و امسال که میخوام اظهارنامه رد کنم توی تبصره ماده ۱۰۰ مالیات قطعی رو ۰ تشخیص داده حالا اگر من از این توافق استفاده کنم بعدا که مالیات سال های قبل تعین بشه مشکلی پیش نمیاد؟
چند مورد رو هم باید به موارد بالا اضافه کنم:
بنده واقعا در سال های ۹۶ تا ۱۴۰۰ هم مثل ادوار گذشته هیچ فعالیتی نداشتم و تراکنش حسابم هم کم بوده . و همینطور قبض برق مصرفی هم صفر بوده.
مورد دوم هم اینکه با استناد به بند ۸ دستورالعمل۲۰۰/۱۴۰۱/۵۲۷ که ذکر شده آن دسته از صاحبان مشاغل موضوع بند الف اين دستور العمل که ماليات تشخيصي عملکرد سال 1399 آنها به قطعيت نرسيده است در صورت تکميل و ارسال فرم مربوط و پذيرش ماليات مقطوع تعيين شده به روش هاي مندرج در بند 2 اين دستورالعمل ، مشمول مفاد اين دستورالعمل خواهند بود . بديهي است چنانچه ماليات عملکرد سال 1399 موديان موضوع اين بند در فرآيند رسيدگي و دادرسي مالياتي کاهش يابد، اين امر تاثيري در ميزان ماليات مقطوع پذيرفته شده عملکرد سال 1400 آنها نخواهد داشت.
باز هم نظر بر اینه که از تبصره۱۰۰ استفاده نشه؟

1 پاسخ
علی رهنما 2 ماه قبل پاسخ داده شده
احتمال زیاد بعد از ثبت درآمد واقعی و مالیات بیشتر وقتی به  صفحه بعد میروید و ثبت نهایی رو میزنید پیام میده که از شما نمیتونه قبول کنه یک بار امتحان کنید اگر تاییدنهایی کرد و کد رهگیری داد حذفش کتید و دوباره دقیق تر وارد کنید و ثبت نهایی رو بزنید بله تبصره بهتره

دکمه بازگشت به بالا