ماخذ مالیات اجاره با اجرای تبصره 9 ماده 53

تالار پرسش و پاسخدسته بندی: مالیات بر درآمد اجاره و مستغلاتماخذ مالیات اجاره با اجرای تبصره 9 ماده 53
سید کریم کریمیان مقدم پرسیده شده در 3 ماه پیش

سلام آقای صدرایی خسته نباشید ببخشید یک سوال؛اگه مستاجر مشمول تبصره ۹ ماده ۵۳ باشه (شخص حقوقی باشه)؛ در هر صورت ملاک تعیین درآمد مشمول مالیات اجاره؛ اجاره های پرداختی است؟؟ یعنی رهن هیچگونه دخالتی در تعیین درامد مشمول مالیات اجاره برای مشمولین تبصره ۹ ماده ۵۳ نداره؟

سوالات مرتبط

2 پاسخ
علی رهنما 3 ماه قبل پاسخ داده شده
بسیار با این سوال مواجه شده ایم در حالی که به صراحت قید شده فقط شرکتهایی که از بودجه دولت استفاده میکنند هر چند اون جمله  سایر اشخاص حقوقی کار رو سخت کرده ولی کافیه با دوتا شرکت صحبت کنید ببینید ممیزین قبول میکنند ؟ و اصولی و منطقی هم نیست که قابل قبول باشه
حسین میرزاتقی 3 ماه قبل پاسخ داده شده
اگر مستاجر شخص حقوقی باشه و قرارداد به صورت رهن و اجاره باشه اگر مبلغ اجاره زیر ۸۰٪ قیمت املاک مشابه باشد بر اساس قیمت املاک مشابه درآمد مشمول مالیات محاسبه میشود اما طبق تبصره ۱ ماده ۵۴ و بخشنامه ۲۰۰.۹۹.۴۶ اگر قرارداد اجاره فقط در قالب اجاره پرداختی باشد و مبلغ رهن نداشته باشد اجاره پرداختی مستاجر ملاک تعیین درآمد مشمول مالیات اجاره موجر میباشد.
دکمه بازگشت به بالا