مالیات حاصل از صدور مجوز بهره برداری مخترع

تالار پرسش و پاسخدسته بندی: معافیت‌های مالیاتیمالیات حاصل از صدور مجوز بهره برداری مخترع
مهدی پرسیده شده در 1 ماه پیش

سلام چگونه می توانم استعلام کنم که آیا درآمد حاصل از صدور مجوز بهره برداری از اختراع توسط مخترعین افراد حقیقی در ایران از نظر اداره مالیات مشمول مالیات هست یا خیر؟ در کشورهای دیگر این درآمد مشمول مالیات نیست شما اطلاعی در این باره دارید ماده ۱۴۴ قانون مالیات مستقیم به معافیت مالی جهیزیه مهریه و فروش حق اختراع اشاره دارد ولی آیا نیاز به پر کردن اظهارنامه است؟

1 پاسخ
علی رهنما 1 ماه قبل پاسخ داده شده
درآمدی که بابت حق اختراع یا حق اکتشاف عاید مخترعین و مکتشفین می‌گردد به طور کلـی و نیـز درآمـد ناشـی از فعالیت‌های پژوهشی و تحقیقاتی مراکزی که دارای پروانه تحقیق از وزارتخانه‌های ذیصلاح می‌باشند به مـدت ده سـال از تاریخ اجرای این اصلاحیه طبق ضوابط مقرر در آیین‌نامه‌ای که به پیشنهاد وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و امور اقتصادی و دارایی به تصویب هیأت وزیران رسـید از پرداخـت مالیـات معاف می‌باشد.

دکمه بازگشت به بالا