مالیات درآمدهای کتمان شده

حسین حبیب زاده پرسیده شده در 8 ماه پیش

سلام..خسته نباشید، اگر درآمد کتمان شده توسط اداره مالیات شناسایی شود، آیا کل آن درآمد کتمان شده به عنوان درآمد مشمول مالیات لحاظ شده و طبق ماده ۱۰۵ یا ۱۳۱در نرخ مربوطه ضرب میشود؟ یا اینکه از دلِ آن درآمد کتمان شده بخشی را به عنوان مشمول مالیات استخراج میکنند و سپس آنرا در نرخ های ماده ۱۰۵ یا ۱۳۱ ضرب میکنند؟

سوالات مرتبط

1 پاسخ
علی رهنما 8 ماه قبل پاسخ داده شده
بله کل درآمد مشمول مالیات نمیشود بستگی به شغل و ضریب سود آن دارد مثلا یک پزشک در مطب حدود ۳۰ درصد از درآمدش سود تخمین زده میشود همان پزشک در بیمارستان ۷۰درصدش سود حساب میشه
حسین حبیب زاده 8 ماه قبل پاسخ داده شده

مگه از سال ۹۸ به بعد ضرایب و قرائن حذف نشدن؟

دکمه بازگشت به بالا